by

Ar ko atšķiras Hostelis no Hoteļa

hotelu un hostelu salidzinajumsLai gan to nosaukumi – hotelis un hostelis – skan ļoti līdzīgi tiem abiem tomēr ir būtiskas atšķirības, kuras ļauj tos atšķirt vienu no otra un kuras definē katru apmešanās veidu, kā īpašu un nepārprotamu.

Pirmā un daudziem cilvēkiem vissvarīgākā atšķirība starp šīm divām naktsmītnēm ir to cena. Hoteļi jeb viesnīcas mēdz būt daudz dārgāki savā cenā par vienu numuriņu nekā hosteļa cena par vienu gultasvietu, no kā arī izriet otrā nozīmīgā atšķirība starp šīm divām iestādēm.

Hotelis tā klientiem piedāvā pašiem savu numuriņu ar savu vannas istabu, kā arī apkalpošanas servisu un citas papildus luksusa iespējas. Taču hosteļos tu maksā tikai par gultasvietu un vannasistabu, kā arī virtuvi tu dali ar visiem pārējiem hosteļa iemītniekiem.

Hoteļa numuriņa cenā nereti ir iekļauta ne tikai naktsmītne, bet arī tādas ekstras kā bārs, kabeļtelevīzija, bezvada internets, telefons, matu žāvētājs un citus labumus, taču vienīgās hosteļu luksusa preces bieži ir tīra gultasveļa un pāris koplietošanas datori, pie kuriem par samaksu ir iespējams lietot internetu.

Ceturtā atšķirība noteikti ir arī šo divu naktsmītņu galvenie klienti. Hosteļu gadījuma tie pārsvarā ir jauni ceļotāji, kuri nevēlas vai nevar atļauties maksāt lielu cenu par numuriņu viesnīcā, tur pretī hoteļu viesu klāsts ir visdažādākais – sākot no ģimenēm līdz biznesmeņiem un pensionāriem.

Viena no iezīmēm, kuru piedāvā hosteļi, bet ne hoteļi ir arī iespēja uz palikšanas laiku tajā strādāt apmaiņā par bezmaksas gultasvietu pašā hostelī, kas daudziem ceļotājiem vai vienkārši jauniešiem var būt lieliska izdevība ne tikai ceļot par lētākām izmaksām, bet arī iepazīt ļoti daudz jaunus cilvēkus no visas pasaules.

Vēlviena, iespējams, ne pārāk patīkama, taču patiesa atšķirība starp hosteļiem un hosteļiem ir, ka hoteļi parasti nepieņem nedaudz noplukušus viesus, vai arī viesus, bez kredītkartes, tur pretī hosteļi ir pieraduši uzņemt ceļotājus ar mugursomām, kuri visu dienu ir uzturējušies ārā un tiem ir nepieciešama duša, kā arī hosteļi pieņem arī skaidru naudu, jo ne vienmēr šiem ceļotājiem ir kredītkarte, vai iespēja skaidru naudu ievietot tajā.

Un visbeidzot pēdējā atšķirība, kuru es minēšu, ir komunikācijas iespējas. Ja paliekot hotelī tās būs samērā mazas, jo visi viesi atrodas katrs savā istabiņā, un vienīgā to iespēja satikties ir liftā vai hoteļa bārā, tad hosteļa gadījumā visi tā iemītnieki dzīvo plecu pie pleca un tev ar tiem ir nemitīgi jākontaktējas, kas var tev pavērt daudz un dažādas iespējas un kontaktus.

Galu galā vietas izvēle, kur tu apmetīsies sava ceļojuma laikā, ir pilnībā atkarīga no tevis, jo abiem naktsmītņu veidiem ir savi plusi un savi mīnusi. Tādēļ tikai tu vari izdomāt kāda veida apmešanās vietā – hotelī vai hostelī – tu paliksi nākamreiz, kad dosies ceļojumā.