by

Atpūta ar vai bez kredīta?

ceļujums kredītāTieši šobrīd, kad atlicis vēl pus gads līdz vasaras atvaļinājumam ir īstais laiks lai sāktu domāt par to, kur tu dosies šovasar un cik daudz naudas tev vajadzēs, lai atpūstos. Ja tu šo izvēli veic pēdējā brīdī, tad noteikti, ka tev būs jāņem aizņēmums, lai pēc tam to atmaksātu ldiz nākamajai vasarai, tomēr, ja tu sāc domāt jau šodien par nākotni un sāc kārtīgi visu plānot, tad iespējams, ka tev izdosies izsprukt sveikā bez kredīta un bez liekas naudas tērēšanas.

Plānošana

Vispirms tev ir jāizvēlas, kur tu vēlies šinī vasarā doties, vai tas būtu tepat pa Latviju, vai izbraucienā pa Eiropu, vai varbūt kādā tālākā ceļojumā uz ASV vai citviet pasaulē, un tas, kādu galamērķi izvēlēsies, un cik ilgi tu tur plāno palikt arī noteiks, cik daudz naudas tev vajadzēs sakrāt. Kad esi izplānojis visu ceļojumu un zini aptuveno summu, kas būs nepieciešama šī ceļojuma piepildīšanai, tad tu zini, cik daudz naudas tev būs katru mēnesi jāatliek, lai tu varētu sakrāt šim ceļojumam, un ja tu vēlies šo izbraucienu veikt vasaras vidū,kad ir vislabākais laiks, tad tev ir atlikuši vairāk kā 7 mēneši, lai sakrātu nepieciešamo naudas summu. Galvenais ir nepārsteigsiet un nesaplānot pārāk dārgu ceļojumu, kuram sakrāt nebūs iespējams, jo šādi tu tikai sevi apbēdināsi, un labāk ir uzstādīt sasniedzamu mērķi, kuru patiešām tev arī izdosies sasniegt.

Kredīts vai Iekrājumi?

Ja līdz vasarai tev tomēr neizdodas sakrāt pietiekoši daudz naudas, tad tu būsi izvēle priekšā, jo tev būs jāizlemj vai saņemt kredītu vai arī taupot naudu atpūsties tur, kur tas neizmaksā tik daudz, kā tu biji plānojis. Bieži vien liekas, ka nekas slikts jau nenotiks, ja es paņemšu šo aizdevumu, tomēr atceries, ka pēc tam, kad tu atgriezīsies no šī ceļojuma tev par to vēl būs jāmaksā, pat tad, ja visi prieki un izpriecas jau būs garām, kā arī banka no tevis vēl ieturēs procentu maksājumus. Tieši tāpēc kad izdari izvēli apsvēri kārtīgi vai šis ceļojums tiešām būs to vērts?

Ietaupīt naudu ceļojumā?

Variants, kas daudziem varētu nepatikt ir tāds, ka tu ceļojuma laikā arī vari atrast iespējas, kur var ietaupīt, lai kopējās izmaksas nebūtu tik lielas un tev nebūtu jātērē tik daudz nauda, un nebūtu jāņem īstermiņa kredīts, lai nosegtu šos izdevumus. Šādi ietaupot tu noteikti vari izpriecāties, tomēr pieskati savus tēriņus un centies visur, kur tērē naudu uzmeklēt kādu iespēju, kā varētu ietaupīt.

Kā redzi arī ceļojumā ir iespējams naudu ietaupīt un tam nemaz nav jābūt tik slikti, kā tu iedomājies un ir iespējams par salīdzinoši maziem naudas līdzekļiem atpūsties un atgūt spēkus nākamajam darba sprintam.