by

Hosteļa izmaksas

hosteļa iztabaKā jau jūs tagad zināt, tad hosteļi ir salīdzinoši lētas viesnīcas, kur iespējams mitināties studentiem vai ceļotājiem, kas vēlas atpūsties pa lēto, bet cik ekonomiski būtu izveidot pašam savu hosteli, un vai ikdienas izmaksas un sākotnējie tēriņi atmaksātos vismaz dažu gadu laikā? Šādu jautājumu parasti cilvēki uzdod sev, kad ir nonākuši kādā no šādām iestādēm un redz, ka tajā apmetas milzums daudz cilvēku, taču reti kurš painteresējas dziļāk par to, cik tad patiesībā šāda iestāde varētu izmaksāt un arī to, cik tā varētu nopelnīt, ja būtu iespējams savākt pietiekamu daudzumu apelētāju.

Būtībā visi rēķini sākas ar to, ka ir nepieciešamas telpas, kur ierīkot šādu iestādi, un šeit ir divi varianti:

  • Iegādāties telpas – iegādāties nekustamo īpašumu nekad nav bijis lēti, un, manuprāt, tas arī nekad nebūs lēti, tomēr iegādājoties īpašumu jums par to vairs nebūs jāmaksā īres maksa, kas var būt liels pluss taču šādā veidā šis bizness sevi neatpelnīs pat gadiem ilgi, ja tiek ieskaitīta sākotnējo telpu pirkšana. Ja parasta viesistabu dzīvokļa cena variē no 5000 līdz 20000 Eiro robežās, bet trīsistabu dzīvokļa cena no 20000 līdz 70000 Eiro, tas īstam hostelim nepieciešamās telpas būs ļoti dārgas, jo parasti šādās iestādēs ir vismaz 10 dažādas istabas, kas teorētiski pērkot šādu īpašumu var jums izmaksāt pat vairākus simtus tūkstošu, un, lai šādu naudas summu atgūtu būs nepieciešams visai ilgs laiks, lai vai cik ienesīgs būtu jūsu bizness.
  • Īrēt telpas – Īrētas telpas noteikti ir daudz izdevīgāk nekā tās pirkt jau pašā sākumā, jo šādā veidā jūs varat izmēģināt biznesu, un ja tas aiziet tad pārpirkt šīs telpas, bet ja nekas neizdodas tad vismaz nebūsit iztērējuši tik daudz naudas nederīgā īpašumā. Īres maksas arī ir dažādas un ja vienistabas dzīvoklis vidēji maksā 100 Eiro mēnesī, bet trīsistabu dzīvoklis 300 Eiro mēnesī, tad 10 istabas teorētiski vajadzētu būt ap 1000 Eiro mēnesī, tomēr šādi īpašumi nav tik daudz tādēļ patiesā cena varētu būt daudz augstāka, un tas arī ir atkarīgs no tā, kur jūs vēlaties veidot šo hosteli.

Kad esat sameklējuši telpas, kur veidot savu jaunu hosteli, tad jums jādomā par labiekārtošanu un remontu, jo neviens nevēlēsies palikt slikti aprīkotās telpās ar sliktām mēbelēm. Būtībā visdārgākais šajā visā būs guļamvietu ierīkošana, jo nereti šādās vietās tiek ierīkotas divstāvu gultas, kas pieaugušiem cilvēkiem var maksāt visai dārgi, bet arī vienkāršas vienguļamās gultas nav diez ko lētākas, un jūsu vienīgā iespēja ir iegādāties tās vairumā, lai saņemtu kāda veida atlaidi. Ja jūs vēlaties pilnībā aprīkot savu hosteli katrā istabā ierīkojot 4 divstāvu vai 6 vienvietīgās gultas, tad katrai gultai maksājot ap 200 Eiro tas ir vēl vismaz 8000 -10000 Eiro, nemaz nerunājot par istabu labiekārtošanu ar jaunam tapetēm krāsu uz grīdām.

Kā redziet tad kopumā izmaksas lai izveidotu šāda veida iestādes ir visai iespaidīgas, un diezin vai jums kāds dos pietiekoši lielu kredītu lai jūs varētu veidot šādu biznesu bez kādas mantiskas ķīlas. Un tā labi padomājot kāpēc gan jātaisa šāds hostelis, ja ieguldot vēl tikpat daudz iespējams izveidot īstu viesnīcu, kur cenas par nakts mājām ir daudz lielākas un tādēļ arī peļņa būs lielāka.

Vēl viena iespēja ir veidot hosteli īpašumā, kas jums jau pieder, un neveidot tik daudz istabas, bet izveidot iesākumam vismaz 2 istabas, un ja bizness aizies tas vienmēr varēs papildināt istabu skaitu, un arī aizdevumu būs dabūt daudz vieglāk iegūt, ja jūs spēsit kredītiestādei parādīt, ka jūsu bizness jau nes peļņu.