by

Hosteļu mīti

hostela iztabaDaudzi cilvēki izvairās nakšņot hosteļos, jo tiem ir slikta reputācija. Apkārt klīst daudz un dažādi mīti un meli par hosteļu stāvokli un nakšņošanu tajos. Tad nu šajā rakstā vēlējos apgāzt dažus no populārākajiem mītiem un pierādīt, ka nakšņošana hostelī ir ļoti laba un daudz lētāka hoteļa alternatīva.

Viens no vispopulārākajiem mītiem par hosteļiem varētu būt, ka tie ir nedroši. Taču patiesībā tā nemaz nav. Visos hosteļos mūsdienās ir ieviesti dažādi veidi, kā nodrošināt gan tavu, gan tavu mantu drošību. Piemēram, praktiski visos hosteļos ir pieejami skapīši ar individuālām atslēgām, kur glabāt mantas, bet reģistrators, kas parasti hosteļos strādā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā nodrošinās to, ka neviena nepiederoša persona nevarēs ienākt hostelī.

Otrs populārākais mīts ir, ka hosteļi ir netīri. Un arī tas nav patiess. Hosteļi tieši tāpat kā jebkura viesnīca tiek tīrīti katru dienu, īpaši visas koplietošanas telpas, piemēram, dušas un virtuve. Lielākā nekārtība, kuru tu atradīsi hostelī ir citu hosteļa viesu blakus gultai nomestās mantas. Hosteļiem ir daudz mierīgāka un relaksētāka atmosfēra, kā viesnīcām, taču tie jebkurā gadījumā ir tīri.

Mīts, ka hosteļos ir blaktis vai citi kukaiņi, arī ir nepatiess. Kā jau iepriekš minēju hosteļi ir tīri, un kukaiņu klātbūtne tajos sabojātu to reputāciju, kā rezultātā tie varētu beigt pastāvēt, ko, protams, nevēlas hosteļa īpašnieki, tādēļ labprāt uztur tos kārtībā.

Vēl kāds mīts ir, ka hosteļi ir trokšņaini, un, lai gan sava daļa patiesības tajā ir, jo hosteļus parasti apdzīvo daudz cilvēki, šis troksnis parasti tiek radīts tieši viesistabās vai koplietošanas istabās, ne guļamistabās, tādēļ nav jāuztraucas, ka tu vari neizgulēties lielā trokšņa dēļ.

Līdz ar mītiem par hosteļiem ir dzirdēti arī vairāki mīti par pašiem hosteļu iedzīvotājiem. Piemēram, ka visi cilvēki, kuri ceļo ar mugursomām, tikai dzer un pīpē, taču tā nemaz nav, viņi tāpat kā ikviens ceļotājs vēlas apskatīt pilsētu, apskates vietas un atpūsties, tādēļ viņus nevarētu kategorizēt kā ballīšu mīlētājus. Tajā pašā laikā ir arī mīts, ka tie cilvēki, kuri ceļo vienatnē, nevar sadraudzēties ar citiem, kas nu nemaz nav patiesība. Gandrīz visi hosteļu iemītnieki ir draudzīgi un vēlas socializēties, tādēļ katram pašam ir tikai jāvēlas iedraudzēties ar citiem, un tas arī notiks.

Vēl viens no mītiem ir, ka hosteļos nevar palikt vietējie iedzīvotāji, vai, ka tev obligāti ir jābūt studentam, lai varētu apmesties hostelī. Tie abi ir nepatiesi, jo hosteļu īpašniekam ir vienalga no kurienes tu esi vai cik tev ir gadu – ja hostelī būs vieta un tu spēsi samaksāt, tu varēsi palikt tajā.

Un arī tas, ka hosteļos tev obligāti ir jādala istaba ar vēl kādu citu, ir mīts. Jā, lielākais vairums cilvēku, kuri paliek hosteļos dala istabu ar citiem ceļotājiem, bet mūsdienās gandrīz ikvienā hostelī ir arī pieejamas istabiņas, gan par nedaudz lielāku cenu, kur tu vari apmesties vienatnē vai, piemēram, divatā.

Vēl pastāv arī mīts, ka hosteļi nevar piedāvāt ceļotājiem nekādas izklaides iespējas, kas atkal nav patiess. Hosteļos parasti ir pieejama spēļu vai izklaides istaba ar televizoru, filmām, spēlēm un citām izklaidēm, Kā arī daudzi hosteļi organizē dažādus pasākumus, kur visi hosteļa iemītnieki, piemēram, dodas uz kādu bāru.

Un pēdējais mīts, kuru es pieminēšu, ir, ka hosteļos nav gidi vai citi cilvēki, kā tas ir viesnīcās, kuri var tev noorganizēt tūri vai sniegt citus pakalpojumus. Mūsdienās vairumā hosteļu ir cilvēki, kuri labprāt izplānos tev pilsētas apskates maršrutu un cilvēki, kuri tev palīdzēs ikvienā situācijā.

Ja vēl šaubies, vai palikt vai nepalikt hostelī, tad noteikti iesaku to tomēr izmēģināt, jo tas ir gandrīz tāpat kā nakšņot viesnīcā, tikai lētāk un interesantāk.