by

Kā atjaunināt savu hosteļa biznesu?

hostelu gultaDaudzi hosteļu īpašnieki īpaši pēdējos gados ir piedzīvoju biznesa sarukumu un ievērojami mazāk tūristu. Šī tendence galvenokārt izrietēja no ekonomiskās krīzes, kuru pasaule pieredzēja. Un, lai gan šī krīze nu jau ir beigusies un biznesa iespējas atkal uzplaukst un palielinās, tas nenozīmē, ka visi hosteļi atkal piesaistīs tikpat lielu klientu uzmanību. Tad nu šeit būs daži padomi, kā atjaunot un uzlabot savu hosteļa biznesu sešos mēnešos.

Pirmais padoms lai veiksmīgi atjaunotu sava hosteļa biznesu ir lieliska komanda, kura uztur šo hosteli kārtībā un rūpējas par tās viesiem. Bieži hosteļos, kuru piedzīvo lejupslīdi, darbinieki nekomunicē un nejūtas kā komanda, tādēļ arī hosteļa viesi nejūtas vēlami un laipni uzņemti. Ieteikums ir uzorganizēt hosteļa darbinieku saliedēšanas pasākumus, kuri šos darbiniekus ne tikai savestu kopā, bet arī enerģizētu un motivētu produktīvākam darbam.

Runājot par darbiniekiem, ir nepieciešams arī rādīt tiem pozitīvu piemēru, kā vadīt pašu hosteli un ātri atrisināt dažādas problēmas, jo ja darbinieki redzēs, ka īpašnieks ir spējīgs izveidot efektīvu hosteļa vadību, tad arī viņi labprātāk iesaistīties šajā vadības procesa un būs motivētāki darboties. Kā arī noteikti parādi, ka tev rūp savi darbinieki – komunicē ar viņiem, uzklausi viņu ieteikumus un sūdzības un arī īsteno tās idejas, kuras tev liekas labas, lai parādītu, ka ikviens hosteļa darbinieks tam ir svarīgs.

Nākamais ieteikums būtu padarīt visas struktūras un stratēģijas vienkāršākas un saprotamākas, jo pārāk sarežģīta hosteļa organizācija var būt nesaprotama ne tikai tev pašam, bet arī pārējiem darbiniekiem un arī tā viesiem. Vienkāršo savu piedāvājumu klāstu – nepārblīvē to ar dažādiem piedāvājumiem, kuri pārklājās un padara potenciālajam viesim neiespējami noteikt, cik viņam būs jāmaksā par istabiņu vai gultasvietu

Par obligātu noteikumu veiksmīgam hostelim ir tas, ka tā potenciālajiem viesiem to ir ātri un veiksmīgi to atrast, īpaši interneta vidē. Izveido savu mājas lapu, kurā iekļauj visu svarīgāko informāciju par pašu hosteli, piedāvājumiem, bildēm un cenām, kā arī piesakies kādās citās mājaslapās, kuras tev varētu palīdzēt popularizēt savu hosteli un to vieglāk būtu atrast viesiem.

Bieži šādiem hosteļiem, kuri pēdējā laikā ir piedzīvojuši ievērojamu lejupslīdi, ir nepieciešams finansējums, lai atjaunotu hosteļa sākotnējo labo stāvokli. Šādu finansējumu efektīvi var iegūt ar dažādām kampaņām, ar kurām var ne tikai popularizēt, bet
arī efektīvi piesaistīt hosteļa viesus.

Un visbeidzot ir, protams, arī nepieciešams pielietot iepriekš minētās teorijas praksē, lai varētu efektīvi atjaunot savu hosteļa slavu un ienākumus.