by

Kā izvēlēties telti atpūtai pie jūras?

Ja jūs esat izdomājuši atpūsties pie dabas krūts, tad rodas jautājums, kur un kā jūs nakšņosiet? Mūsdienās tirgus lielā sortimentā piedāvā tūrisma preces. Bet kā lai šajā plašajā preču klāstā neapjūk un izvēlas labu, kvalitatīvu telti atpūtai pie jūras?

Cenas svārstās no ļoti zemas līdz ļoti augstai, bet to sastāda daudzi vērā ņemami faktori. Piemēram, cik ir ieeju, cik cilvēkiem ir paredzēta, ir vai nav ūdensnoturīga, ar ko ir piesūcināta, furnitūra, no cik kārtām sastāv u.t. Tāda izvēle iedzīs strupceļā pat profesionāļus.

Pirmkārt, mums ir jāzina atpūtnieku skaits un ir jāizvēlas atbilstoša izmēra telts. Ja es braucu ar draugiem vai ģimeni, tad varbūt būs vajadzīga četrvietīgā ( ja gribam lielāku komfortu varam tādā teltī gulēt trijatā, nu bet ja komforts nav tik svarīgs – arī sešatā būs labi), ja braucam divatā, pietiks ar divvietīgo, bet ja gribat viens pats izbaudīt jūru, sauli un vasaru, var izvēlēties vienvietīgo.

Tad obligāti jāizdomā no cik kārtām mums ir vajadzīga telts. Pārsvarā visas teltis sastāv no divām kārtām. Tāda telts sastāv no atsevišķas guļamvietas, kuras iekšpusē ir tīkliņš un kura no virspuses tiek apklāta ar speciālu tentu. Tāda telts konstrukcija ir ļoti laba tāpēc, ka notiek lieliska gaisa cirkulācija un nesakrājas liekais mitrums. Tādu telti var uzstādīt bez guļamvietām. Tas ir ērti tādā gadījumā, ja telts ir paredzēta mantu glabāšanai. Uzstādīt telti tādā veidā ir pavisam vienkārši.

Ja jūs pie jūras plānojat pavadīt ilgāku laiku (nedēļu, vairākas nedēļas, mēnesi), tad telts būs jūsu mājas, jūsu vienīgais jumts virs galvas. Tāpēc izvēloties telti ir jāņem vērā šāds telts īpašības:

  • Pats galvenais, vai telts būs spējīga pasargāt jūs no vēja un lietus. Telts nedrīkst laist cauri mitrumu nekādos laika apstākļos. Tas ir atkarīgs no materiāla, no kura ir pagatavota telts, speciālām vīļu nošuvēm.
  • Teltī ir jābūt labai ventilācijai, tādai lai telts iekšpusē neveidotos kondensāts. Obligāti ir jābūt divām izejām un logiem.
  • Teltij ir jābūt noturīgai pret vēju.
  • Teltij ir jābūt tādai, lai to var uzstādīt viens cilvēks. Ceļā var atgadīties dažādas situācijas, tāpēc jums ir jābūt pārliecinātam, ka arī viens pats varēsiet to uzstādīt.
  • Teltij jābūt dažādiem papildus elementiem – cilpiņām priekš moskītu tīkliem, lukturīša karināšanai un kabatiņām, priekš dažādiem sīkumiem.

Pēdēja laikā arvien populārākas kļūst kupolveidīgās teltis. Tās ir ļoti stabilas, iztur lielas slodzes.

Tagad paši galvenie noteikumi, kuri jāatceras, izvēloties telti atpūtai pie jūras:

  • Atceraties – jūs esat pircējs un jūs esat tas, kas maksā naudu. Lūdziet, lai pārdevēji jums parāda un izstāsta par vairākiem telšu modeļiem. Telts uzstādīšanas procesa laikā, jūs pats savām acīm redzēsiet, kā tas viss notiek. Ja teltij ir brāķis, jums būs iespēja to konstatēt.
  • Ja telti veikalā uzstādīt ir grūti, atcerieties, dabā to uzstādīt būs vēl grūtāk.
  • Kārtīgi rāvējslēdži, kārtīgas vīles, kabatas un vēl daudz dažādi sīkumu liecina par telts kvalitāti.
  • Ja pēc telts uzstādīšanas, telti nav iespējams kārtīgi ievietot atpakaļ maisā – tāds telts variants jums neder.