by

Kas ir hostelis?

hostelisHostelis ir lētākā alternatīva hotelim, kad tu meklē vietu, kur palikt dodoties atvaļinājumā vai ceļojumā, bet kas īsti ir hostelis un kādas ērtības tas piedāvā saviem klientiem?

Hostelis pēc definīcijas ir viesnīcas tipa iestāde, kura ir ievērojami lētāka savās izmaksās, jo tā piedāvā nevis veselu istabu, bet gan gultasvietu, parasti divstāvu gultas vienu no vitām, īslaicīgai palikšanai. Hosteļi ir dienesta viesnīcu tipa iestāde, jo visi tās iemītnieki dala vannasistabu, tualeti, dzīvojamo platību un nereti arī virtuvi.

Lai gan šāds piedāvājums var šķist ne pārāk vilinošs, jo hosteļos ir ievērojami mazāk privātuma, kā viesnīcās, jo tu dali istabu ar svešiem, nepazīstamiem cilvēkiem, tas tomēr it ievērojami lētāks, un ja tev ir nepieciešama tikai vieta, kur pārlaist nakti, tad hostelis ir domāts tieši tev. Hostelis ir arī lielisks veids kā iepazīt ne tikai valsts kultūru, kurā tu atrodies, bet arī jaunus cilvēkus un iegūt jaunus kontaktus visā pasaulē, jo tipa iestādes iedrošina runāt un iepazīties ar citiem cilvēkiem, kā ne kā tev ar šiem cilvēkiem ir jādala ne tikai guļamtelpa, bet arī citas telpas.

Visbiežāk hosteļus izmanto tūristi, kuri ceļo ar kājām, kā arī studenti un jauni cilvēki, kuru līdzekļi neatļauj uzturēties dārgās viesnīcās. Bieži ir gadījumi, kad hosteļos cilvēki uzturas ilgāku laiku, un tad apmaiņā pret palikšanu tajos par brīvu, tie strādā šajos hosteļos, piemēram, par administratoriem vai apkopējiem.

Hosteļiem arī ir vairāki veidi, tādēļ tos varētu iedalīt:

  • tajos hosteļos, kuri ir daļa no  Hostelling International organizācijas, kura apvieno daudzus jo daudzu pasaules hosteļus vienā organizācijā, lai potenciālajiem klientiem viegli būtu atrast hosteli jebkurā pasaules vietā

  • neatkarīgajos hosteļos, jeb hosteļos, kuri nepieder nevienai organizācijai, bet kuri tāpat darbojas un ir lieliska vieta pajumtei

  • tā sauktajos Boutiqu hosteļos, kuri ir veidoti ar īpašu interjeru, kurš reprezentē kādu konkrētu tēmu vai laiku, un ar to arī atšķiras no citiem, parastajiem hosteļiem

  • un arī mobilajos hosteļos, kuri tiek izveidoti kādā vietā uz neilgu laiku, pazīstamākais no šādiem mobilajiem hosteļiem ir Hostival hostelis, kurš tiek atvērts, piemēram, Oktoberfesta un citu festivālu laikā, lai to apmeklētājiem būtu vieta, kur palikt.

Avots: https://en.wikipedia.org/wiki/Hostel