by

Labākās ģimenes pludmales aktivitātes

gimenes aktivitatesVasaras sezonā pavadīt laiku pludmalē ir viena no cilvēku iemīļotākajām nodarbēm un bieži uz pludmali dodas visa ģimene, lai kopā atpūstos, izklaidētos un izbaudītu silto laiku. Taču dažādās pludmalēs ir iespējams ne tikai gulēt pludmales smiltiņās un sauļoties vai spēlēt pludmales volejbolu.

Dažās vietās var apvienot sauļošanos un smilšu piļu veidošanu ar krabju meklēšanu. Dodies uz kādu no klusākajām pludmalēm, kur ir zināms, ka smiltīs ir ierakušies krabji un sāc rakt, Parasti, gan šie krabji nav ļoti galīgi, tāpēc nebūs piemēroti ēšanai, taču gan pieaugušie, gan bērni tāpat izbauda pašu meklēšanas procesu, jo tas ir kā meklēt un rakties pēc apslēptajiem dārgumiem.

Nedaudz aktīvāka nodarbe, ko var darīt pludmalē brīnišķīgas dienas laikā, ir lidināt pūķus. Šī nodarbe būs īpaši piemērota pludmalēs, kurās atpūšas mazāk cilvēku, un kuras ir garas un līdzenas, lai būtu vieta, kur skriet šiem pūķiem pakaļ. Īpaši interesanti šī nodarbe būs dienās, kad ir neliels vai stiprāks vējš, jo tad pūķis lidināsies augstu un tālu, un tā būs brīnišķīga pieredze gan bērniem, gan pieaugušajiem. Un papildus tev būs iespēja aktīvi pavadīt savu laiku pludmalē, ne tikai visu laiku nogulēt un sauļoties.

Arī Latvijā gar jūras krastu ir vairākas vietas, kurās ir brīnišķīgas un skaistas kāpas, kuras var izstaigāt un izpētīt, no vienkāršas dienas pludmalē padarot to par piedzīvojumiem bagātu ekskursiju. Ja tuvumā nav kāpas, tad izstaigā un izpēti pludmalei blakus esošo teritoriju vai pilsētu, kad ļaus ne tikai iepazīt jaunas vietas, bet būs aktīva atpūta.

Dažas pludmales piedāvā arī izbraucienus ar laivām, sērfošanu un pat kaitserfingu, kas ir lieliskas nodarbes, kas tev palīdzēs pārbaudīt savas robežas, kā arī var būt vienkārši jauna nodarbe, kuru izmēģināt. Tu vari sākumā sākt ar instruktoru, bet pēc tam mēģināt pats un tas tev ļaus izbaudīt ne tikai pludmali, bet arī tai pieguļošo jūru un atkal ir ideāla nodarbe aktīvās atpūtas cienītājiem.

Bet, ja tomēr vēlies palikt krastā, tad vari arī izpētīt alas un citus pludmales tuvumā esošos interesantos objektus. Kā arī bieži, kad ir vērojams bēgums, tas atklāj daudz un dažādus interesantus akmeņus un citus priekšmetus, kurus var būt interesanti meklēt un arī paņemt uz mājām kā suvenīru un piemiņu no dienas pludmalē.

Ja nevēlies visu dienu vienkārši zvilnēt pludmalē, tad kāda no šīm aktivitātēm var būt piemērota tev, vai arī tu vari atrast kādu citu aktivitāti, kura izkrāsos tavu pludmales dienu un padarīs to daudz interesantāku.