by

Labākie hoteļi Vidzemē

Latvijā hotelis (no angļu valodas – hotel) jeb viesnīca ir mītne, kurā tiek apkalpoti un izmitināti klienti un kurā ir vismaz četri numuri. Neatkarīgi no cenām, viesnīcā ir jābūt pieejamiem tādiem servisiem kā duša, tualete, telefons, nereti arī restorāns un bārs, tomēr atsevišķās viesnīcās šo pakalpojumu klāsts var atšķirties. Atsaucoties uz Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) kritērijiem, viesnīcas tiek iedalītas I, II, III, IV, V kategorijas viesnīcās, kurām attiecīgi atbilst viena, divas, trīs, četras vai piecas zvaigznes. Katras kategorijas viesnīcas atšķiras ar minimālo servisa klāstu, kas tām obligāti jāpiedāvā.

Balstoties uz www.latvia.travel mājaslapā pieejamo informāciju, kurā tiek ievietota un ir atrodama tikai to Latvijas naktsmītņu informācija, kuras atbilst Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) kritērijiem, Vidzemē labākās viesnīcas ir četrzvaigžņu viesnīcas Segevold (Sigulda), viesnīca Hotel Rīga (Rīga), viesnīca Hotel Club 1934, viesnīca Dikļu pils (Kocēnu novads), Vecgulbenes muiža (Gulbene), Annas Hotel (Amatas novads), Port Hotel (Ādažu novads), viesnīca Baltvilla (Garkalnes novads). Kā redzams, ārpus galvaspilsētas, provincē maksimālais viesnīcu zvaigžņu skaits ir četri.

Jāpiebilst, ka iepriekšminētās viesnīcas ir atlasītas pēc to kategorijas, proti, pēc to zvaigžņu skaita, taču pats būtiskākais ir tieši klientu novērtējums un atsauksmes, kas visbiežāk ir pieejamas konkrēto viesnīcu mājaslapās, bet ir arī tādas mājaslapas, kurās ir iespējams atlasīt viesnīcas arī pēc to klientu novērtējuma. Piemēram, balstoties uz www.booking.com mājaslapā pieejamo informāciju, visaugstāk novērtētās pieczvaigžņu viesnīcas Vidzemē atrodas Rīgā (Dome Hotel & SPA, Grand Palace Hotel, Hotel Bergs, Radisson Blu Ridzene Hotel, Royal Casino SPA & Hotel Ressort, Gallery Park Hotel & SPA, Garden Luxury Residence, Royal Square Hotel & Suites, Club Village Old Captain), Jūrmalā (TB Palace Hotel & SPA, Light House Jurmala, Baltic Beach Hotel & SPA Luxury), kā arī Amatciemā (Jonathan SPA Estate).

Lai izprastu, kāpēc viesnīcas Dome Hotel & SPA klientu novērtējums ir visaugstākais, aplūkosim tās piedāvājumu. Pirmkārt, viesnīca atrodas Rīgas centrā, turklāt, Vecrīgas klusā nomalē, bet pati viesnīcas ēka ir 400 gadus veca. Visas Vecrīgas tūrisma “pērles” atrodas pāris minūšu pastaigas attālumā, kā arī tuvākajā apkaimē ir pieejami restorāni, bāri, veikali. Viesnīcā ir numuri, kuros ir gaisa kondicionētāji, plakanā ekrāna televizori, bezvadu internets, mini bārs, seifs, kafijas automāts. Katrs numurs ir aprīkots ar individuāli izgatavotām mēbelēm un koka paneļu sienām. Gan viesnīcas interjerā, gan SPA kompleksā Baltijas valstu tradīcijas ir apvienotas ar Āzijas elementiem. Viesnīcas restorāns piedāvā mūsdienu latviešu virtuves ēdienus, kuri gatavoti no vietējiem un lauku produktiem. Tagad, domājams, ir saprotams, kādēļ šīs viesnīcas novērtējums ir tik augsts un, starpcitu, arī tās piedāvāto pakalpojumu cena.