by

Pasaules neparastākie hosteļi

Lielākoties cilvēki no hosteļiem sagaida pašas vienkāršākās vajadzības – tīru, kārtīgu istabu, iespēju pagulēt un nomazgāties, kā arī izbaudīt mieru nakts laikā. Tomēr, ja ceļotāji vēlas izbaudīt kādu savādāku pieredzi, tad viņiem jāapmeklē kāds no dažiem pasaules neparastākajiem hosteļiem. Šīs naktsmītnes piedāvā pavisam citādākus hosteļa pakalpojumus, kuri atbilstu klientu vēlmēm.

Pirmais hostelis nāk no luksusa hosteļu vidus. Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā jums ir iespēja izbaudīt nakti, guļot lidmašīnā. Nakts laikā varēsiet vērot lidostas panorāmas skatu no pārveidotās pilota kabīnes. Hosteļa vadība apsola, ka klientiem būs pietiekami daudz vietas un nav nekādu lidmašīnas pasažieru vai citu blakusapstākļu, kas varētu traucēt izbaudīt lidojumu uz sapņu zemi.

Nākamais hostelis būtu perfekti piemērots cilvēkiem, kas domā par savas ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Īrijā atrodas Gyreum ekolodžija – tā ir konusveida ēka, kura veidota ievērojot visus ekoloģiskos principus, kas šo hosteli atšķir no pārējiem. Vēja ģenerators sagādā jaudu hosteļa apsildīšanai, bet saules paneļi, sausās tualetes, savāktais lietusūdens un organisko dārzeņu audzēšana ir tas, kas padara šo hosteli tik īpašu.

Ja jums rodas vēlme nakti pavadīt zem zemes, tad jūs varat doties uz Austrālijas dienvidiem, kur Radekas pilsētā atrodas viens no dažiem pazemes hosteļiem. Tas ierīkot bijušajās opāla raktuvēs, kuras tagad pārbūvētas par kopmītņu tipa dzīvojamām telpām. Šajā hostelī ir silti ziemā un atvēsinoši vasarā, kas padara dzīvošanu šajā hostelī daudz ērtāku. Ja vēlaties dzīvot kā vietējie (60% Radekas iedzīvotāji dzīvo pazemes mājās), tad brauciet uz šo pilsētu un izbaudiet nakti 34 pakāpienus zem zemes.

Daudzi bērnībā ir veidojuši mājas kokos. Šādu iespēju, dzīvot starp kokiem, tagad piedāvā hostelis Turcijas pilsētā Kadirā. Šeit jūs varēsiet atsaukt atmiņā bērnību un izbaudīt nakti koka mājiņā. Šis hostelis atrodas Turcijas dienvidos pie Vidusjūras un piedāvā daudzas aktivitātes hosteļa apkārtnē, piemēram, laivošanu ar kaijakiem vai kāpšanu klintīs. Pie hosteļa esošais naktsklubs varētu likties laba izklaide diennakts tumšajā laikā, bet pa dienu noteikti ir vērts apskatīt tuvumā esošās pilsdrupas.